Bassein, aga mis hinnaga?


Hinna küsimus jääb enne ostu sooritamist otsustavaks teguriks. Siin on Haywardilt mõned juhised, mis aitavad teil hüpata otse sügavasse lõppu!





Varem luksustoode. Basseini omandamine on muutunud palju kättesaadavamaks ja Prantsusmaal on nüüd miljon basseiniomanikku. Hinna küsimus jääb siiski enne ostu sooritamist otsustavaks teguriks. Pidage meeles, et teie eelarve määratakse teie esialgsete valikute põhjal: valitud basseini tüüp, varustus, basseini ümbruse omadused ... Peaksite teadma, et hinna kõikumine on märkimisväärne sõltuvalt basseini tüübist : betoon, klaaskiud, paneelid jne. Üldisemalt võivad maapealsete ja maapealsete basseinide hinnad dramaatiliselt erineda.





Siin on mõned Haywardi juhised, mis aitavad teil hüpata otse sügavasse otsa!









Millised on basseini tüüpilised ehitushinnad?





Madalaimad hinnad (välja arvatud maapealsed basseinid) on umbes 10 000 eurot komplektkomplektiga basseini jaoks , kõikehõlmavas pakendis klaaskiust kestaga või pooleldi puidus, sh basseini valamu, filtreerimissüsteem ja astmed või redel. Pange tähele, et see hind ei võta arvesse lisavarustust: signalisatsioon, varjualune, päikesetekk või rullkatted.





Keskmine omanike tehtud investeering on umbes 15 000 kuni 20 000 eurot, arvestamata lisatavat valvesüsteemi (alarmi, tõket, katet või varjualust). Kulutustel ei ole ülempiiri, kui plaanite tellida eritellimusel valmistatud ehitisi, nagu lõpmatuse, ülevoolu või roostevabast terasest bassein. Seda tüüpi kallimad ehitused on endiselt väheste ostjate eripära. (Vaadake meie artiklit selle kohta, millist tüüpi basseini valida, leiate siit).





Basseini hoolduskulud





Nii basseini ehitamine kui ka selle igapäevane kasutamine maksavad.





Kõigepealt tuleb arvestada elektritarbimisega. Ademe (Prantsuse keskkonna- ja energiahalduse agentuur) uuringust selgub, et basseini keskmine tarbimine on 1862 kW aastas, mis tähendab umbes 240 eurot. See on tegelikult suhteliselt vähe. Arve hüppelise kasvu vältimiseks valige varustus hoolikalt ja arukalt. Alustage pumba - kõrgeima energiatarbija - hindamisest. Soovitame teil valida muutuva kiirusega pump, mis säästab teie elektriarvest 40%. Hayward pakub välja mudelid Tristar VSTD, Super Pump VSTD või Max Flo XL VSTD. Kuna neid ei kasutata pidevalt, moodustavad soojuspump ja valgustus vaid väikese osa teie tarbimisest, kuid peaksite olema sama ettevaatlik.





Puhastamiseks eelistage kompressorit vajava mudeli asemel elektrilist puhastusvahendit nagu AquaVac 500, TigerShark või EVAC Pro. Selle kasutamine ja paigaldamine on kallim (leiate meie artikli elektriliste puhastusvahendite kohta siit). Nõudke kvaliteetseid kemikaale, valides need, mis on spetsialistide poolt tunnustatud. Lõpuks olge ettevaatlik eripakkumiste, müügi- või aktsiate vabastamise pakkumiste suhtes, mis on tõele liiga head!





Viimane kaalutlus: muidugi vesi ! See on teie basseini peamine koostisosa. Keskmine 80 m3 suuruse basseini täitmise hind on umbes 120 eurot. Seepärast ei ole puhastamata kaevuvee kasutamisest kasu, uskudes, et säästate. Vastupidi, võite lõpuks kulutada märkimisväärseid summasid vetikatevastastele ja muudele ravivahenditele!


kinbass logo

Vajad abi unistuste basseini ehitusel?

Kinbass OÜ on 2000. aastal loodud Pärnu ettevõte, mis tegeleb basseinide ja mullivannide ehituse ning hooldusega üle Eesti. Lisaks eramajadele leiab ettevõtte teostatud projektide hulgast ka koolide ja lasteaedade ujulaid, spaasid ja veekeskuseid.
Külasta meie kodulehte